NIE ZWLEKAJ! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ.

Zdobądź nowe kwalifikacje i podnieś swoją wartość na rynku pracy!

Kurs na operatora wózka widłowego to wdrożenie bezpieczeństwa w procesie produkcji i magazynowania oraz praktyczne zasady obsługi oraz poruszania się w środowisku pracy.

Egzamin UDT składa się z części teoretycznej (test wyboru) oraz części praktycznej. Testy oraz wytyczne do zadania egzaminacyjnego dostępne są na stronie udt.gov.pl.

 

Jedyne wymagania jakie stawiamy uczestnikom to ukończone 18 lat i dobre chęci! Wszystkiego Cię nauczymy.

Nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w nauczaniu obsługi urządzeń nawet jeśli nie masz prawa jazdy!

Sprawdzanie kwalifikacji przeprowadzane jest zgodnie z rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie sposobu i trybu sprawdzania kwalifikacji wymaganych przy obsłudze i konserwacji urządzeń technicznych oraz o sposobu i trybu przedłużania okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych:

Kilka najważniejszych punktów:

Egzamin w zakresie obsługi urządzeń technicznych takich jak wózki jezdniowe (widlaki), żurawie, suwnice, podesty itp. przeprowadza komisja powołana przez Urząd Dozoru Technicznego. W skład komisji wchodzą co najmniej 2 osoby.

Do egzaminu może przystąpić osoba pełnoletnia, władająca językiem polskim (w innym przypadku musi zapewnić tłumacza przysięgłego).

Egzamin przeprowadza się na pisemny wniosek osoby zainteresowanej. Jako jednostka szkoleniowa robimy to w waszym imieniu. Wniosek określa jeden rodzaj urządzenia technicznego i jeden zakres kwalifikacji. Ponadto dane osoby zainteresowanej oraz miejsce przeprowadzenia egzaminu w części teoretycznej oraz praktycznej.

Część teoretyczna przeprowadzana jest w formie pisemnej w postaci testu wyboru (a, b, c, d)

Część praktyczna obejmuje obsługę lub konserwację urządzenia.

Komisja egzaminacyjna informuje osobę zainteresowaną o wyniku egzaminu bezpośrednio po egzaminie.

Pozytywny wynik egzaminu jest podstawą do wydania zaświadczenia kwalifikacyjnego przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego. Zaświadczenia ważne są na terenie RP, z dokumentem tożsamości oraz na czas określony. Terminy ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych określone są w załączniku nr 3 do ww. rozporządzenia np. wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem oraz wózków z wysięgnikiem (stara kat. II WJO) ważne są 10 lat, wózki „specjalizowane” obejmujące wózki z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem oraz wózki z wysięgnikiem( stara kat I WJO) ważne są 5 lat, suwnice, wciągniki i wciągarki ogólnego przeznaczenia 10 lat, podesty ruchome przejezdne 5 lat. (dotyczy obsługi)

Należy pamiętać iż wszystkie wcześniej wydane uprawnienia tzw. „bezterminowe” również tracą ważność jednak w tym przypadku nie ma znaczenia rodzaj urządzenia. Zgodnie z art. 3 Ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o dozorze technicznym zaświadczenia wydane przed dniem 1 czerwca 2019 r., zachowują ważność przez okres 5 lat.

Przedłużenie okresu ważności jest bezpłatne i następuje na wniosek.

Zgodnie z art. 23 Ustawy o dozorze technicznym ustęp 2 c warunkiem przedłużenia okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego jest:

1) złożenie wniosku o przedłużenie okresu ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego NIE PÓŹNIEJ NIŻ 3 MIESIĄCE PRZED DNIEM UPŁYWU WAŻNOŚCI tego zaświadczenia;

2) wykonywanie czynności w zakresie określonym w zaświadczeniu kwalifikacyjnym przez co najmniej 3 lata w okresie ostatnich 5 lat ważności zaświadczenia.

W powyższym wniosku widnieje oświadczenie osoby zainteresowanej składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

Serdecznie zapraszamy na szkolenia

Sylwia 794-543-096

Grzegorz 570-597-115